Dni Otwarte Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym
2024-10-26
< wróć do aktualności
26 października w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu odbyły się kolejne Dni Otwarte Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, skierowane do przyszłych rodziców.

Podczas wydarzenia uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na kluczowe tematy związane z przygotowaniami do narodzin dziecka. Oddziałowa Oddziału Gin-Poł mgr Anna Łoś mówiła m.in. o przygotowaniach do porodu, metodach łagodzenia bólu. Omówiła również, co warto zabrać na porodówkę, aby zapewnić sobie komfort. Z kolei mgr Beata Karpiel, pielęgniarka z Oddziału Noworodków, przekazała praktyczne wskazówki dotyczące opieki nad noworodkiem.
Podczas spotkania obecni byli przedstawiciele firmy Emolium oraz Femaltiker, którzy przedstawili produkty wspierające rodziców w opiece nad dzieckiem.
Uczestnicy zwiedzili również oddział i blok porodowy, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda przestrzeń, w której powitają na świat swoje maleństwo.