Telefon alarmowy 999
ul. Szpitalna 14, 34-400 Nowy Targ, Centrala Telefoniczna +48 18 263 30 00

Podziękowania dla darczyńców nowotarskiego szpitala

2020-04-10 // Wstecz
Podziękowania dla darczyńców nowotarskiego szpitala

Podziękowania dla przyjaciół nowotarskiego szpitala

Ostatnie tygodnie stanu pandemii to wyjątkowo trudny czas dla całego społeczeństwa, a w szczególności dla placówek medycznych. Jako skutek uboczny pojawiły się spore problemy z zaopatrzeniem szpitali m.in. w środki dezynfekcji jak i ochrony osobistej. Ale okazało się, że lokalna społeczność nie zawiodła – i zewsząd płyną oferty pomocy dla nowotarskiego szpitala.

Obserwujemy zjawisko, którę określę jako gesty solidarności i wsparcia – podkreśla Marek Wierzba dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu. – Oczywiście dotyczy to wszystkich szpitali nie tylko naszego, ale chciałbym tą drogą podziękować każdemu z darczyńców, którzy dostarczają nam różnego rodzaju sprzęt, środki ochrony osobistej, maski szyte przez prywatne osoby – mamy tego duży zapas i korzystamy z tych masek. Mamy darowizny w postaci środków dezynfekcyjnych, darowizny w postaci usług jak chociażby ozonowanie karetek (sprzęt który warsztaty samochodowe wykorzystują do np. serwisowania instalacji klimatyzacji w pojazdach po jakichś modyfikacjach można również używać jako sprzet do ozonowania wnętrz) – za to również bardzo dziękujemy. Ostatnio zgosiło się do mnie dwóch biznesmenów, znanych szeroko na terenie powiatu nowotarskiego, pan Stanisław Potoczak z firmy która w tej chwili przebudowuje Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu oraz pan Kazimierz Wolski, którego działalność jest powszechnie znana – panowie wspolnie zadeklarowali kwotę 100 tys. zł na potrzeby szpitala. Jesteśmy po rozmowach i wspólnie ustaliliśmy sprzęt, który zostanie za te pieniądze zakupiony – jest to dla nas bardzo istotne wsparcie. Podziękowania należą się również Castoramie, która przekazała nam cztery myjki ciśnieniowe i parownice dla potrzeb zespołu wyjazdowego. Mam informację, że podobny sprzęt chce nam przekazać firma Bosh. Jestem ogromnie wdzięczny firmie Amica, która w ostatnich dniach na potrzeby wyposażenia zespołów wyjazdowych – mówię o siedzibach, gdzie stacjonują ratownicy – przekazała nieodpłatnie pralki i suszarki, a takich miejsc stacjonowania mamy 8 więc po 8 sztuk tego sprzętu. Dostaliśmy również samochód, który jest z kolei darowizną ze strony Fundacji PKO Leasing. Jest to samochód poleasingowy, w dobrym stanie o wartości sięgającej 70 tys. zł. Przy tej okazji bardzo dziekuję panu Mariuszowy Jelonkowi, który pośredniczył w tej sprawie. Również PKP zdecydowała się nas wesprzeć poprzez nieodpłatne użyczenie samochodu dostawczego na potrzeby szpitala. Do 15 maja będziemy ten samochód użytkować. Doświadczamy wiele takich bezinteresownych gestów i jeszcze raz bardzo za towszystko dziękuję - jest to dla nas istotne wsparcie. Dzięki temu, że nie musimy wydawac środków na różnego rodzaju zakupy, które mamy dostarczane w postaci darowizn, to te fundusze możemy wykorzystać na inne cele.

  

 


Państwowe Ratownictwo Medyczne Fundusze europejskie Zintegrowany Informator Pacjenta Dla pacjentów Elektroniczna rejestracja Dokumenty do pobrania Lista oddziałów Lista poradni Archiwalna strona www Galeria zdjęć