Rozmiar 0.27 MB barthel Dodano: 2018-11-23 13:07:11 |
Rozmiar 0.29 MB informacja Dodano: 2018-11-23 13:07:12 |
Rozmiar 0.26 MB oswiadczenie Dodano: 2018-11-23 13:07:12 |
Rozmiar 0.18 MB skierowanie Dodano: 2018-11-23 13:07:13 |
Rozmiar 0.17 MB wniosek Dodano: 2018-11-23 13:07:14 |
Rozmiar 0.20 MB Wywiad pielęgniarski i zaświadczenie lekarskie Dodano: 2019-01-28 12:40:42 |
Rozmiar 0.24 MB Zgoda na odbiór przez Zakład Opiekuńczo Leczniczy pozostałej należności.ZUS Dodano: 2017-09-08 13:35:34 |
Rozmiar 0.24 MB Zgoda na potrącenie należności za pobyt z zasiłku stałego / renty socjalnej Dodano: 2017-09-08 13:33:14 |
Elżbieta Kurdas- Psycholog
Maryla Leja- Terapeuta zajęciowy
Informacja o przyjęciach do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w nowym Targu (ZOL)
Zakład Opiekuńczo – Leczniczy, zwany dalej ZOL, jest komórką organizacyjną Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu i realizuje świadczenia zdrowotne na podstawie umowy zawartej z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie.
ZOL nie jest oddziałem Szpitala ani Domem Pomocy Społecznej.
Świadczenia zdrowotne udzielane w ZOL finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
Koszty wyżywienia i zakwaterowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami, ponosi Świadczeniobiorca.
Miesięczna opłata za pobyt w ZOL wynosi 250% najniższej emerytury, nie więcej jednak niż 70% miesięcznego dochodu Świadczeniobiorcy.
Do ZOL nie mogą być kierowani pacjenci, u których podstawowym wskazaniem jest choroba psychiczna, zaawansowana choroba nowotworowa lub uzależnienie, wymagający hospitalizacji w oddziale szpitalnym oraz którzy w ocenie skalą poziomu samodzielności („skala Barthel”) otrzymali ponad 40 punktów.
Podstawą przyjęcia do ZOL jest skierowanie do zakładu opiekuńczo-leczniczego, wydane przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, na podstawie wniosku osoby zainteresowanej (do którego dołączyć należy dokument „Wywiad Pielęgniarski i Zaświadczenie Lekarskie”).
Formularze niezbędne do uzyskania skierowania dostępne są na stronie internetowej Szpitala www.pszs.eu w zakładce Struktura szpitala Zakład Opiekuńczo-Leczniczy lub na miejscu w ZOL (Nowy Targ, ul Szpitalna 14, pawilon H, poziom -1).
Wraz ze skierowaniem należy dostarczyć do ZOL następujące dokumenty:
Wywiad Pielęgniarski i Zaświadczenie Lekarskie;
ocenę skalą poziomu samodzielności - skala Barthel;
oświadczenie osoby ubiegającej się o przyjęcie do ZOL;
dokumenty stwierdzające wysokość dochodu, w szczególności: decyzja organu rentowego albo emerytalno-rentowego ustalającego wysokość emerytury, renty albo renty socjalnej (ostatnia waloryzacja - aktualizacja wysokości świadczenia), decyzja o przyznaniu zasiłku;
posiadaną dokumentację medyczną – kserokopie (np. Karty informacyjne z pobytu w szpitalu, kopie dokumentacji od lekarza rodzinnego).
W przypadku osób, u których zachodzi uzasadniona stanem zdrowia wątpliwość co do zdolności do świadomego podejmowania decyzji, dołączyć należy dodatkowo zaświadczenie od lekarza psychiatry z określeniem zdolności Świadczeniobiorcy do czynności prawnych bądź potwierdzenie złożenia wniosku do właściwego Sądu o ubezwłasnowolnienie częściowe lub całkowite, z określeniem Doradcy Tymczasowego na czas trwania postępowania. Strona 2 z 2
Wypełnione dokumenty można złożyć bezpośrednio w ZOL lub przesłać pocztą na adres:
Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II w Nowym Targu
Zakład Opiekuńczo – Leczniczy
34-400 Nowy Targ, ul Szpitalna 14
Przyjmowana jest tylko kompletna i spójna dokumentacja.
Po kwalifikacji dokonanej przez Lekarza ZOL, określeniu trybu przyjęcia (pilny / stabilny) Świadczeniobiorca zostaje wpisany na Listę Oczekujących (tzw. „kolejka”), o czym pisemnie informuje Kierownik Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego.
W uzasadnionych medycznie przypadkach lekarz ZOL do kwalifikacji może wymagać dodatkowych dokumentów.
Każdy przypadek pilny poddawany jest szczegółowej analizie na posiedzeniu Zespołu Zadaniowego, który zbiera się raz w miesiącu i decyduje ostatecznie o kolejności przyjęcia.
Osoba wpisana na Listę Oczekujących powinna być przyjęta do ZOL nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia złożenia kompletnej dokumentacji.
Dokumentami wymaganymi w momencie przyjęcia Świadczeniobiorcy do ZOL są:
dowód osobisty;
dokument potwierdzający prawo do ubezpieczenia;
ostatnia waloryzacja emerytury / renty, jeżeli nie była dostarczana;
ostatni odcinek emerytury/renty lub wyciąg z rachunku bankowego potwierdzający dochód;
właściwe zaświadczenie z Sądu w stosunku do osób częściowo lub całkowicie Ubezwłasnowolnionych;
aktualne zaświadczenie od lekarza psychiatry z określeniem zdolności Świadczeniobiorcy do czynności prawnych (jeżeli takie zaświadzcenie było dołączone na etapie składania dokumentów do „kolejki");
kserokopie dokumentacji medycznej z zakończonego leczenia szpitalnego;
wyniki aktualnych badań diagnostycznych: morfologia, elektrolity, glukoza, mocznik, kreatynina, Hbs, badanie ogólne moczu, RTG klatki piersiowej z opisem.
W dniu przyjęcia do ZOL Świadczeniobiorca oceniany jest skalą poziomu samodzielności (skala Barthel), warunkiem przyjęcia jest uzyskanie w ocenie 40 punktów lub mniej.
W celu zapewnienia terminowego opłacania kosztów wyżywienia i zakwaterowania, Świadczeniobiorca wyraża zgodę na potrącanie opłaty za pobyt w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym przez właściwy organ ze świadczenia wypłacanego przez ten organ.
ZOL może odbierać w imieniu Świadczeniobiorcy pozostałą po potrąceniu, kwotę świadczenia na podstawie stosownej dyspozycji.
Szczegółowych informacji dotyczących przyjęć udziela Kierownik ZOL, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 14:00, pawilon H, poziom -1, tel. 18 263 38 11.
Podstawy formalno – prawne funkcjonowania zakładu